Care Label Project
MES NORIME PAKEISTI DABARTINIUS PRIEŽIŪROS ĮPROČIUS
Kodėl? Mes išmetame 90 % savo drabužių daug anksčiau nei turėtume ir vis dar naudojame senas priežiūros instrukcijas iš praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio. Reikalingi pokyčiai.
PRIEŽIŪROS ETIKETĖS PROJEKTAS
PER DAŽNAI NESKALBKITE
PRIEŽIŪROS ETIKEČIŲ TIKRINIMAS
Mes bendradarbiavome su įvairiais naujais dizaineriais ir drabužių gamintojais, kurie, kaip ir mes, siekia naujovių mados sektoriuje. Kartu mes patikrinome kelias priežiūros etiketes, išbandydami dizainerių drabužius modernioje skalbimo įrangoje mūsų mokslinių tyrimų laboratorijoje.

30 LAIPSNIŲ
Dauguma mūsų nežino, kad etiketėse yra nurodyta maksimali skalbimo temperatūra, o ne rekomenduojama temperatūra. Skalbiant žemesnėje temperatūroje savo drabužius galėsite nešioti ilgiau, jie ilgiau atrodys kaip nauji ir išliks gaivūs. Skalbiant žemesnėje temperatūroje taip pat sunaudojama mažiau elektros energijos, pavyzdžiui, sumažinus temperatūrą nuo 40 iki 30 laipsnių galima sutaupyti iki 60 % energijos.
Kodėl yra geriau skalbti žemesnėje temperatūroje ir daugiau patarimų

Vidutinė skalbimo temperatūra Europoje yra 41 °C
Jeigu drabužius ir džinsus skalbsite mažiau ir žemesnėje temperatūroje, juos galėsite dėvėti ilgiau.
Hanas Atesas
Londonas, Jungtinė Karalystė

TIK CHEMINIS VALYMAS
Ant mūsų gležniausių audinių ir drabužių yra priežiūros etiketė „Tik cheminis valymas“. Tokiu būdu drabužiai išvalomi, bet proceso metu naudojama daug chemikalų, kurie daro didelį poveikį drabužiui ir aplinkai. Šiandien vienas iš trijų asmenų vengia pirkti drabužius su etikete „Tik cheminis valymas“, kad išvengtų vargo. Dėl neseniai patobulintos skalbimo technologijos ir geresnių skalbimo priemonių, dabar galima naudoti švelnesnius skalbimo ciklus, mažesnę temperatūrą ir džiovinimo nuostatas bei skalbti net kai kuriuos drabužius, kurių etiketėse nurodyta „Tik cheminis valymas“, tiesiai skalbyklėje.
Tačiau kai kurie drabužiai ne šiaip sau turi etiketę „Tik cheminis valymas“. Juose yra detalių ar medžiagų, kurios pakeistų spalvą ar deformuotųsi, jeigu būtų skalbiama namuose. Laimei, cheminės medžiagos yra ne vienintelė galimybė; dauguma cheminių valyklų pradėjo naudoti ekologiškesnius metodus, pavyzdžiui, drėgną valymą ir anglies dioksido tirpiklius. Taigi jei reikia apsilankyti cheminėje valykloje, būtinai rinkitės tą, kuri nekenkia aplinkai.

55 % žmonių kartkartėmis naudojasi cheminio valymo paslaugomis, bet tik pusė jų jomis yra patenkinti

NEDŽIOVINTI DŽIOVYKLĖJE
Ši priežiūros etiketė dažnai vertinama kaip privalomas nurodymas, todėl žmonės renkasi džiovinti patiesę. Kai kurie drabužiai taip ir turėtų būti džiovinami, bet daug jautrių medžiagų, pavyzdžiui, lauko drabužių ir vandeniui nelaidžių medžiagų bus galima dėvėti ilgiau, jeigu jos bus džiovinamos džiovyklėje tinkamu ciklu. Naudojant modernią technologiją galite džiovinti plonų audinių drabužius, pavyzdžiui, šilkinius ir vilnonius. Ieškokite džiovyklių, pažymėtų „Woolmark“ ženklu, kuriose galite drąsiai džiovinti net ploniausios vilnos gaminius.
Į ką reikėtų atsižvelgti džiovinant skalbinius džiovyklėje ir kiti patarimai

70 % žmonių savo priežiūros įpročius paveldi iš savo tėvų
Manau, kad džiovyklėje galima džiovinti viską, jeigu naudojama tinkama programa.
Timas Labenda
Berlynas, Vokietija

SKALBTI TIK RANKOMIS
Dauguma žmonių mano, kad skalbimas rankomis yra švelniausias būdas plonų audinių drabužiams skalbti. To mus mokė tėvai ir tą rodo priežiūros etiketė. Bet šiandien modernių prietaisų amžiuje tai jau nėra tiesa.
Skalbimas rankomis užima laiko, sunaudojama nemažai vandens bei plaušeliai gali būti įtempiami. Kai skalbiate rankomis ir trinate drabužį, Jūs paprastai elgiatės grubiau nei manote. Geriau skalbyklėje pasirinkite švelnų ciklą su žema skalbimo temperatūra ir darbas bus atliktas nesugadinant drabužio. Iš tiesų, rankomis skalbia 75 % žmonių, bet tik vienas ketvirtis jų yra patenkinti rezultatais.
Kaip skalbimas skalbykle gali būti švelnesnis nei rankomis ir daugiau patarimų

Drabužio naudojimo trukmės pailginimas dar devyniais mėnesiais sumažintų anglies monoksido, atliekų ir vandens pėdsakus maždaug 20–30 proc.
Užuot skalbę rankomis, megztus gaminius galite skalbti, naudodami švelnų ciklą.
Clara Martin
Londonas, Jungtinė Karalystė
PRIEŽIŪROS ETIKETĖS KOLEKCIJA
Peržiūrėkite 16 dizainerių įspūdingų drabužių kolekciją – visi išskalbti naudojant AEG šiuolaikiškos priežiūros patarimus, išbandytus mūsų mokslinių tyrimų laboratorijoje. Šie gražūs drabužiai yra verti tinkamo elgesio su jais.
Parsisiųsti katalogą
ŠIUOLAIKIŠKAS PRIEŽIŪROS VADOVAS
Dauguma žmonių vis dar naudojasi pasenusiomis priežiūros instrukcijomis iš praeito amžiaus 6-ojo dešimtmečio. Mes AEG mokslinių tyrimų laboratorijoje sukūrėme modernų priežiūros vadovą.
-
Skalbti tik rankomis
Kai skalbiate rankomis ir trinate drabužį, Jūs paprastai elgiatės grubiau nei manote. Daugumai drabužių, kurių priežiūros etiketėse nurodyta, kad reikia skalbti tik rankomis, bus geriau, jeigu jie bus skalbiame modernioje skalbyklėje švelniu ciklu, o ne senu skalbimo rankomis būdu, įtempiant plaušelius.
-
30 laipsnių
Naudojama aukštesnė temperatūra reiškė švaresnius drabužius, bet dabar situacija pasikeitė. Skalbiant žemesnėje temperatūroje sutaupoma daug energijos ir drabužiai mažiau varginami, todėl juos galima ilgiau dėvėti.
-
Lyginimas
Jautrių audinių drabužiams, pavyzdžiui, šilko, ar drabužiams su sagomis, užtrauktukais ir pan., dažnai yra paprasčiau ir švelniau naudoti garinimo programą, o ne lyginimą. Jeigu lygintuvu lyginate šių rūšių drabužius, nespauskite per stipriai detalių ir naudokite priežiūros etiketėje rekomenduojamas nuostatas.
-
Nedžiovinti skalbinių džiovyklėje
Kai perpildote prietaisą, Jūsų drabužiai gali lengvai susipainioti, o per mažai pridėjus skalbinių, švaistoma energija ir tuo pačiu pinigai. Todėl geriau yra naudoti automatines programas, o ne nustatyto laiko ciklus, nes prietaisas gali padėti išvengti drabužių susitraukimo, nustatęs idealų drėgmės lygį audiniuose.
-
Galima tik valyti cheminiu būdu
Dėl neseniai patobulintos skalbimo technologijos ir geresnių skalbimo priemonių, dabar galima naudoti švelnesnius skalbimo ciklus, mažesnę temperatūrą ir džiovinimo nuostatas bei skalbti net kai kuriuos drabužius, kurių etiketėse nurodyta „Valyti tik cheminiu būdu“, tiesiai skalbyklėje jų nesugadinant.
-
Per dažnai neskalbkite
Norėdami pabrėžti, kaip svarbu du kartus pagalvoti prieš dedant savo drabužius į skalbyklę, mes pristatome visiškai naują priežiūros etiketę – per dažnai neskalbkite. Su šia etikete AEG sukūrė sprendimus, mažinančius poreikį taip dažnai skalbti.
PRIEŽIŪROS ETIKETĖS PROJEKTO PARTNERIAI
Mes negalime to padaryti vieni. Mūsų partneriai vaidina svarbų vaidmenį priežiūros etiketės projekte. Ar esate drabužių prekės ženklas, norintis prisijungti prie Priežiūros etiketės projekto? Mes nemokamai duodame 20 000 priežiūros etikečių „Neskalbkite per dažnai“ – kartu mes tikrai galime pakeisti. Spustelėkite čia!
-
BENDROVĖ WOOLMARK
Bendrovė „Woolmark“ yra pasaulinė vilnos gaminių tarnyba. „Woolmark“ logotipas yra vienas iš pasaulyje geriausiai atpažįstamų ir gerbiamų prekės ženklų, garantuojantis aukščiausią kokybę ir rodantis novatorišką profesionalumą ir naujoves, pradedant ūkiais ir baigiant gatavais gaminiais. Bendrovė „Woolmark“ yra dukterinė ne pelno siekiančios įmonės „Australian Wool Innovation“, vykdančios Australijos vilnos mokslinius tyrimus, plėtrą ir rinkodarą viso pasaulio tiekimo grandinėje 55 000 vilnos augintojų, padedančių finansuoti bendrovę, vardu, bendrovė.
-
FASHION REVOLUTION
„Fashion Revolution“ – tai ne pelno siekianti pasaulinė organizacija, susivienijanti savo metinei kampanijai, didinanti informuotumą apie tikrą mados kainą, rodanti pasauliui, kad pokyčiai galimi, ir sveikinanti visus, kuriančius tvaresnę ateitį. „Fashion Revolution“ pradėjo savo darbą, pagrindinį dėmesį skirdama gamybos etapui, bet dabar taip pat pradėjo kreipti dėmesį į drabužių priežiūrą ir tvaresnių požiūrių galimybes.
-
NOT JUST A LABEL
NOT JUST A LABEL (NJAL) – tai pasaulyje pirmaujanti dizainerių platforma, skirta šiuolaikinės mados pionierių darbams parodyti ir puoselėti. NJAL skatina dizainerius kurti tvarią madą ir palaiko vietines bendruomenes bei amatininkų profesionalumą. NJAL pirmoji pristatė revoliucingą požiūrį į mados pramonę, atskirą nuo politikos ir esamų sistemų, kurios kenkia dizainerių augimui ir sąžiningumui.

ELECTROLUX
„Electrolux“ – tai pasaulinis buities prietaisų gamybos lyderis, kuris remiasi vartotojų įžvalgomis ir kuria prietaisus glaudžiai bendradarbiaudamas su profesionaliais naudotojais. „Electrolux“ siūlo dėmesingai sukurtus, naujoviškus sprendimus namams ir verslui – šaldytuvus, indaploves, skalbykles, mažus buities prietaisus ir ne tik. „Electrolux“ 2017 metais gavo „RobecoSAM“ darnios plėtros auksinės klasės apdovanojimą – tai yra metinis didžiausių pasaulyje bendrovių darnios plėtros vertinimas.