A.GILYTĖS PATARIMAI TVARIAM GYVENIMO STILIUI

Šiandien tvarumas nėra tik apie drabužio kelią iki mūsų drabužinės. Tai – ir tinkama jo priežiūra atsidūrus mūsų garderobe. Būtent pažangios technologijos ir inovatyvi buitinė technika palengvina pastangas išlaikyti drabužių ilgaamžiškumą, kuris ir yra tvaraus gyvenimo stiliaus esmė. Vis tik kiekvienas audinys reikalauja individualaus dėmesio, tad kol technologijos rūpinasi techniniu procesu, mūsų atsakomybė – pasikliauti jomis, parenkant konkrečiam audiniui tinkamą priežiūros sprendimą.

Įkvėpti šios idėjos pristatome laidų ciklą, kuriame AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas kviečia ne tik tvariau, bet ir išmaniau pažiūrėti į drabužių priežiūrą, kad turimu garderobu kaskart džiaugtumėtės it apsivilkę pirmą sykį.

Kaip teisingai prižiūrėti lininius audinius

Šios laidos karalius – lino audinys, iš kurio pasiūti drabužiai yra neatsiejama vasariškų įvaizdžių dalis. Tad kaip tinkamai pavasarinės spintos revizijos metu iš „žiemos miego pakelti“ lininį garderobą ir paruošti turimus derinius šiltiems orams? Kokia programa skalbti ir džiovinti lininius drabužius, kad medžiaga nesukietėtų ir neprarastų formos? Kaip išlaikyti ryškias lino audinio spalvas? Į šiuos ir kitus klausimus vaizdo įraše atsakymų ieško Agnė ir Ignas.

 

Kaip teisingai prižiūrėti vilnonius drabužius?

Sakoma, kad vilna yra tvarios mados ateitis, o vilnoniai drabužiai – laikui nepavaldus stiliaus akcentas. Vis tik neretai vengiama į savo garderobą įtraukti šio audinio drabužius dėl sudėtingos jų priežiūros. Skalbti žemoje temperatūroje arba rankomis, džiovinti tik horizontaliai patiesus, lyginti per audinį, išvertus į blogąją pusę. Natūralu, jog besitęsiantis priežiūros reikalavimų sąrašas nuslopina motyvaciją rinktis tokius minkštus, malonius, megztus drabužius. Tačiau ar vilnonių audinių priežiūra iš tiesų tokia pretenzinga, jei į pagalbą pasitelkiamos išmaniosios technologijos?

Šioje vaizdo įrašų ciklo laidoje AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas ne tik aptars didžiausius iššūkius, kylančius vilnos audinių priežiūroje, bet ir pasiūlys veiksmingų sprendimų, kaip pasitelkus pažangią buitinę techniką palengvinti šio reiklaus audinio priežiūros rutiną.

Kaip prižiūrėti lauko drabužius?

Juokaujama, jog Lietuvoje vėsusis sezonas trunka 9 mėnesius, o šilti lauko drabužiai yra dažniausiai dėvima garderobo dalis. Vis tik permainingi orai iš tiesų padiktuoja nuolatinį striukių ir paltų nešiojimą, o su tuo natūraliai ateina klausimas – kaip tinkamai prižiūrėti šiuos drabužius tiek viso sezono metu, tiek jam pasibaigus?

Nerimaujame, jog skalbiant ir džiovinant lauko drabužius namuose pakenksime jų išvaizdai ir funkcionalumui, todėl dažniausiai striukių ir paltų priežiūrą patikime valykloms. Tačiau ar rinkoje nėra technologinio sprendimo, padedančio namų sąlygomis išvalyti ir atšviežinti striukes bei paltus nenešant jų valyklą?

Šioje vaizdo įrašų ciklo laidoje AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas išsklaidys nerimą dėl lauko drabužių priežiūros namuose bei papasakos, kaip tinkamai išleisti striukes ir paltus „vasariško poilsio“.

Kaip prižiūrėti medvilninius drabužius?

Medvilniniai drabužiai greičiausiai sudaro didžiausią dalį mūsų garderobo. Ir ne veltui – tai kvėpuojantis, lengvas, tvarus ir malonus prie kūno audinys. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad medvilninio rūbo priežiūra yra paprastesnė, lyginant su vilna ar linu, vis tik netinkamai išskalbus audinys praranda savo prekinę išvaizdą. Skalbimo bei džiovinimo temperatūra, sukimo ciklai, vandens minkštumas ar skalbiklio kiekis – dalis aspektų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį siekiant ilgiau išsaugoti kokybišką medvilnės būklę. 

Čia į pagalbą ateina išmaniosios technologijos, kurios pasirūpina tinkamai parinkti parametrus, o mums belieka po kiekvieno skalbimo džiaugtis drabužiu it apsivilkus pirmą sykį. 

Šioje vaizdo įrašų ciklo laidoje AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas aptars visus teisingus medvilnės priežiūros parametrus ir pasiūlys veiksmingų sprendimų, padėsiančių išsaugoti kokybišką medvilnės būklę kuo ilgiau.

Kaip teisingai prižiūrėti trikotažą?

Trikotažas yra vienas populiariausių audinių mados industrijoje. Ne be priežasties – trikotažo marškinėliai yra bene visų amžiaus grupių mėgstamas drabužis, o juos lengva derinti tiek tarpusavyje, tiek su kitais audiniais. Tačiau neretai šio audinio drabužių sudėtyje gali būti ir medvilnės, viskozės ar elastano, kas gali kelti klausimą – tai kaip teisingai skalbti ir džiovinti trikotažą? Ar skalbdami šio audinio drabužius su medvilnės programa nepakenksime audiniui? Kokią tinkamiausią programą rinktis pagal etiketėje esančius simbolius?

Išmaniosios technologijos siūlo palikti šį galvos skausmą dar vienai naujovei – drabužių priežiūros patarėjui, arba kitaip, etikečių žinynui.

Šioje vaizdo įrašų ciklo laidoje AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas papasakos, kaip naudotis išmaniuoju etikečių žinynu ir patars, kaip džiovinti džiovyklėje tamsius drabužius, jog jie nenubluktų.

Kaip teisingai prižiūrėti mišrius drabužius?

Būkime sąžiningi – kaip dažnai drabužius prieš skalbimą išrūšiuojame pagal jų audinius? Medvilnė, vilna, džinsas, linas, sintetika, trikotažas... Ką jau kalbėti apie audinius, kurių sudėtyje galime rasti skirtingų rūšių siūlų, tarkime, trikotažo marškinėliai su elastanu. Tokie audiniai kelia dar daugiau klausimų renkantis skalbimo ir džiovinimo programą, kuri kiekvieną kartą pasiektų geriausią rezultatą.

Išmaniosios technologijos siūlo dar vieną sprendimą šiam iššūkiui – specialios skalbimo ir džiovinimo programos, kurios išsaugo skirtingo audinio geriausią išvaizdą. Tačiau ar tokios programos reikalauja ir specialių skalbimo priemonių?

Šioje vaizdo įrašų ciklo laidoje AEG buitinės technikos ambasadorė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė ir AEG buitinės technikos ekspertas Ignas Bernotas pasidalins, kaip su turimomis skalbimo priemonėmis pasiekti geriausią skalbimo rezultatą, net ir skalbiant skirtingus audinius vienu metu.