x

Mes galime padėti pasirūpinti geriau

Drabužiai yra ne tik kartu susiūti audiniai. Jie sukelia prisiminimus. Jie pasakoja istoriją. Tačiau vidutiniškai 80 % turimų drabužių mes nedėvime. Jeigu pasirinksime geriau rūpintis, galėsime pakeisti drabužių išmetimo kultūrą ir prie savo istorijų apie mylimus drabužius pridėti naujus skyrius.

KODĖL REIKIA RŪPINTIS?

Jūsų drabužiai primena gyvenimo akimirkas. Bet jei jie praranda išvaizdą, paliekami spintos gale. To daugiau neturėtų nutikti. Yra daugybė būdų ir dar daugiau priežasčių jais geriau pasirūpinti – pradedant atminimų išsaugojimu ir baigiant aplinka.

Violetinius marškinius dėvinti moteris

Išsaugokite prisiminimus

Kai kurie Jūsų mėgstamiausi drabužiai yra kaip antra oda. Jie buvo su Jumis gerais laikais ir jie yra bendrų prisiminimų dalis. Būtinai išlaikykite jų saugomus prisiminimus tinkamai jais rūpindamiesi. Kad galėtumėte savo mėgstamus, labiausiai branginamus drabužius dėvėti dar daug kartų. Ir panaudoti tuos pačius mėgiamus drabužius naujoms istorijoms įkvėpti.

Violetinė šilkinė palaidinė su papuošalais
Lygaus ir kvapaus raudono šilko nuotrauka

Pamaloninkite savo pojūčius

Sprendimas, ką dėvėti, priklauso nuo to, kaip atrodo Jūsų drabužiai. Tyrimai rodo, kad priimant šį sprendimą dalyvauja visi Jūsų pojūčiai – nuo lietimo iki uoslės. Tai priklauso nuo to, kokius pojūčius jie sukelia, kai juos paimate, ir nuo tik ką išskalbto drabužio kvapo. Taigi norėkite dėvėti savo drabužius, pamalonindami visus savo pojūčius. Modernioje skalbyklėje-džiovyklėje galite greitai atkurti gaivos pojūtį, išskalbę ir išdžiovinę drabužius vienu nepertraukiamu ciklu.

Apsipirkimo dėžės

Pakeiskite savo įpročius

Drabužiai darp didelį poveikį aplinkai. Bet mes galime padėti, jeigu išmoksime jais tinkamai rūpintis. Naudodami tinkamas technologijas, galite dažniau ieškoti rūbų savo spintoje, o ne parduotuvėje. Mūsų geriausioje skalbinių džiovyklėje galima džiovinti netgi vilnonius ir šilkinius gaminius – ilgėja Jūsų gležniausių audinių drabužių naudojimo trukmė. Tik 9 mėnesiais ilgiau nešiokite savo drabužius ir Jūs atitinkamai savo anglies dioksido ir vandens pėdsakus sumažinsite 20–30 proc.

Moteris, apsirengusi ką tik išskalbta sidabrine šilkine palaidine
Sistema „AbsoluteCare®“

Dabar namuose galite pasirūpinti drabužiais, kuriuos manėte esant tinkamais tik valyti cheminėje valykloje

AEG 8000 serijos skalbinių džiovyklė

ŠILKINĖS PALAIDINĖS SERGĖTOJA

Susipažinkite su priežiūra, švelnia, kaip natūralus gležniausių audinių drabužių džiovinimas. Išdrįskite džiovinti netgi mėgstamiausią 100 % šilko palaidinę, būdami tikri, kad ji išsaugos savo kokybę, formą ir išvaizdą ir turės mažiau raukšlių nei džiovinant natūraliai. Viskas įmanoma, naudojant mūsų 8000 serijos skalbinių džiovykles su sistema „AbsoluteCare System®“.

Mėlyna medvilnė su skalbimo 30 laipsnių temperatūroje piktograma viršuje

Taupykite pinigus

Šiuolaikinės skalbyklės puikiai skalbia žemoje temperatūroje. Todėl sutaupote pinigų, mažiau kenkiate aplinkai ir apsaugote savo drabužius. Naudojant modernią skalbyklę galima sutaupyti iki 80 % daugiau energijos, palyginti su 5 metų senumo prietaisu. Todėl investuokite į šiuolaikines technologijas ir taupykite pinigus, skalbdami 30 laipsnių temperatūroje.

Moteris, apsirengusi ką tik išskalbta raudona šilkine palaidine
TECHNOLOGIJA „ÖKOMix“

Ypatingas išankstinis skalbimo priemonės, audinių minkštiklio ir vandens sumaišymas, kad būtų pasiektas kiekvienas plaušelis

AEG 8000 serijos skalbyklė

PLONŲ MARŠKINIŲ GYNĖJAS

Jūsų plonų audinių drabužiai turi būti švelniai apdorojami, kad išlaikytų savo kokybę, nesvarbu, kaip dažnai juos dėvėtumėte. Mūsų pažangios 8000 serijos skalbyklės su technologija „ÖKOMix“ dar geriau išskalbs Jūsų mėgstamus drabužius netgi žemoje temperatūroje. Prailginkite jų naudojimo trukmę profesionaliai saugodami, kad jie kaskart būtų kaip nauji.

DRABUŽIŲ PRIEŽIŪROS CIKLAS

Maži pakeitimai gali turėti didelio poveikio saugant drabužius. Šiandien mes taip greitai keičiame drabužius. Bet jų laikymas tiek ilgai, kaip mūsų seneliai laikė, nereiškia sugrįžimo prie pasenusių priemonių. Kruopščiau pasirinkti pirkiniai, geresnis skalbimas ir naujos technologijas pailgina drabužių dėvėjimo laiką.

Viskas prasideda parduotuvėje

Mėlynas medvilninis audinys

Pamatykite gerą kokybę

Dėl puikaus pasiuvimo ir meistriškumo drabužius galima ilgiau dėvėti. Gera kokybė daugiau kainuoja, bet Jūs gaunate tai, už ką mokate. Ieškokite natūralių, patvarių audinių, pavyzdžiui, medvilnės ir vilnos. Įsitikinkite, kad dygsniai ir siūlės yra be raukšlių ir nelygumų. Patikrinkite sagas, ar nėra atsilaisvinusios. Tokios kokybės drabužis atlaikys laiko išbandymą. Jei pastebėsite prasto siuvimo požymių, palikite jį lentynoje.

Vandens vonelė, į kurią įdėta kenksmingų cheminių medžiagų

TAUSOKITE GAMTĄ

Kai tik įžengiate į parduotuvę, galite sumažinti savo drabužių daromą poveikį aplinkai. Vidutiniškai norint pagaminti 1 kg tekstilės, reikia 1 kg cheminių medžiagų. Taigi ieškokite drabužių, kurie pagaminti iš natūralių audinių ir atsinaujinančių ar perdirbamų medžiagų. Išsamesnė informacija pateikiama mūsų filme „The Next Black“, kuriame nagrinėjamas tekstilės pramonės tvarumas.

Tai, kaip mes elgiamės su savo drabužiais, kai juos įsigyjame, turi didžiausios įtakos jų naudojimo trukmei ir planetai. Bet yra būdų pasirūpinti drabužiais, kurie yra švelnūs jiems ir mūsų aplinkai.

Skalbkite rečiau, rūpinkitės daugiau

Labai mažai drabužių reikia skalbti po kiekvieno dėvėjimo. Per dažnas skalbimas kenkia aplinkai, o ir Jūsų drabužiai neatrodys geriausiai. Palaukite, kol galėsite pripildyti skalbyklę. Pilnesnė skalbyklė ir retesnis skalbimas padės taupyti energiją ir vandenį – kaip ir mūsų technologija „OptiSense“. Ji sureguliuoja laiko ir energijos naudojimą pagal skalbinių kiekį. Todėl iš skalbyklių išimami veiksmingiausiai išskalbti skalbiniai.

Ką tik išskalbti juodi ir raudoni audiniai
TECHNOLOGIJA „SOFTWATER“

60 laipsnių kruopščią švarą pasiekite skalbdami tik 30 laipsnių temperatūroje.

AEG 9000 serijos skalbyklė

NENUBLUNKA IR PO DAUGELIO SKALBIMŲ

Ilgiau išlaikykite minkštumo pojūtį ir ryškias spalvas. Novatoriška technologija „SoftWater“ AEG 9000 serijos skalbyklėse pašalina iš vandens nešvarumus, galinčius pakenkti audiniams. Tai atlikus dar prieš vandeniui patenkant į būgną, skalbimo priemonės gali veikti geriausiai netgi skalbiant žemoje temperatūroje. Pagaliau nebereikia aukoti skalbimo efektyvumo dėl atsargios priežiūros.

Lengvai įveikite sunkiausius skalbimo darbus

 • Raudonas šilkas rudame fone
  Skalbimo priemonė plonų audinių skalbiniams

  Naudokite specialią skalbimo priemonę, kurios sudėtyje nėra baltyminių fermentų. Jie gali pakenkti vilnai ir šilkui.

 • Raudono drabužio skalbimas rankomis
  Greitai apdorokite dėmes

  Kuo greičiau pamerkite bet kokias dėmes į šaltą vandenį, kad jos neįsigertų.

 • Šiugždantys raudoni marškiniai
  Išlaikykite ryškias spalvas

  Skalbimo priemonės be baliklių geriausiai tinka spalvotiems skalbiniams. Naudokite skalbiamuosius miltelius su balikliu savo baltiems skalbiniams, kad jie tikrai išliktų balti.

TECHNOLOGIJA „PROSTEAM“

Mėgaukitės iki 30 % mažiau raukšlių ir greitai atnaujintais drabužiais

AEG 7000 serijos skalbyklė

PLONŲ MARŠKINIŲ GYNĖJAS

Jūsų drabužiai kasdien atrodys nepriekaištingai beveik be jokių pastangų. Kai norite mažiau laiko skirti lyginimui, 7000 serijos skalbyklė su technologija „ProSteam“ suteikia galimybę skalbimo ciklą baigti garinimu arba atlikti atskirą džiovinimo garuose ciklą. Trumpos atsargios garų programos saugiai pašalina kvapus iš sausų audinių ir juos išlygina.

Modeliai, dėvintys šilkinius, vilnonius ir lauko drabužius

PRITAIKYKITE DŽIOVINIMĄ SAU

Dėl skalbinių džiovyklių naujovių tai kas neįmanoma, tampa įmanomu. Tik AEG 8000 serijos prietaisai su sistema „AbsoluteCare®“ pasižymi specialia Jūsų drabužių apsauga. Dėl tiksliai kontroliuojamo būgno judėjimo ir temperatūros drabužiai yra džiovinami švelniai, išlaikant jų išvaizdą. Nuo vilnonių ir šilkinių iki kokybiškų lauko drabužių – suteikiama visapusiška plaušelių apsauga.

Sumažinkite, naudokite pakartotinai, perdirbkite

Ne mažiau kaip 95 % tekstilės gaminių, kuriuos mes išmetame, galėtų būti dar dėvimi arba perdirbti. Galutinis Jūsų drabužio naudojimo etapas nebūtinai turi būti galutinis. Jeigu jis yra geros būklės, padovanokite labdarai. Atnaujinkite jį ir vėl naudokite. Arba grąžinkite gamtai perdirbimo įmonėje. Perdirbimas sumažina atliekas ir padeda taupyti energiją ir vandenį. Rūpinimasis aplinka niekada neišeis iš mados.

Patarimai, kaip geriau pasirūpinti naudojant programėlę „My AEG“

Programėlė, kuri padės Jums geriau pasirūpinti

Naudodami mažiau skalbimo priemonės ir pasirūpindami, kad ji nekenktų aplinkai, Jūs sumažinsite poveikį planetai ir sutaupysite pinigų. Taip pat, kai drabužiai susidėvi, galite griebtis siuvimo rinkinio, o ne išmesti juos į šiukšlių dėžę. Truputį pataisius ir pakeitus Jūsų drabužiai gali vėl būti kaip nauji. Daugiau patarimų, kaip rūpintis drabužiais, rasite parsisiuntę nemokamą programėlę „My AEG“.

ABEJOTINOS PRIEŽIŪROS ETIKETĖS

Tobulėjant technologijoms mūsų įpročiai taip pat turėtų keistis. Tačiau mes vis dar skalbiame ir džioviname naudodami senus metodus. Tai kenkia aplinkai ir mūsų drabužiams. Mes dvejojame dėl kelių priežiūros etikečių, nes jos dabar jau netinkamos. Toliau nurodysime, kaip reikėtų tinkamiausiai skalbti ir džiovinti.

APSAUGOKITE SAVO DRABUŽIUS NUO PASENUSIŲ PATARIMŲ

Vandens vonelėje mirkstantys drabužiai

30 laipsnių pakeičia 40

Etiketėse nurodyta temperatūra nėra rekomenduojama, tai maksimali temperatūra. Daugumą skalbimų galima atlikti žemesnėje temperatūroje. Tai padeda apsaugoti drabužių spalvas ir pluoštą bei sutaupyti elektros sąskaita. Mūsų skalbyklė „ÖKOMix“ išskirtinai pasirūpina Jūsų drabužiais 30 laipsnių temperatūroje. Naudojant patentuotą išankstinio sumaišymo technologiją skalbimo priemonė greičiau ištirpsta, todėl ji aktyvinama esant žemesnei temperatūrai.

Moteris, dėvinti ką tik išskalbtą juodą suknelę

MAŽOS JUODOS SUKNELĖS SAUGOTOJA

Mėgaukitės savo drabužių spalva, forma ir išvaizda po daugelio skalbimų. Jonų mainų filtravimo sistema pirmą kartą pasaulyje buvo panaudota AEG 9000 serijos skalbyklėse. Ši technologija „SoftWater“ pašalina iš vandens nešvarumus, dar prieš jam patenkant į būgną, todėl skalbimo priemonės 60 laipsnių švarą pasiekia skalbiant 30 laipsnių temperatūroje. Švelnesnė aplinkai ir Jūsų drabužiams.

Patvirtinta „Woolmark“

Mūsų prietaisai buvo patvirtinti naudoti netgi Jūsų vilnoniams gaminiams, pažymėtiems etikete „skalbti tik rankomis“

„Woolmark“ – ekologiškos priežiūros ženklas

Pamirškite skalbimą rankomis

Pamirškite, kas Jums buvo sakoma. Skalbimas rankomis nėra švelniausias būdas plonų audinių drabužiams skalbti. Jis užima laiko, sunaudojama daug vandens ir plaušeliai paveikiami labiau, nei manote. Šiuolaikinės skalbyklės su vilnos ir šilko ciklais pasižymi savitu būgno sukimusi ir mažesne skalbimo temperatūra, todėl Jūsų gležnų audinių drabužiais pasirūpina geriausiai.

Venkite cheminio valymo

Cheminis valymas Jums nemažai kainuoja, kenkia aplinkai ir ilgalaikei Jūsų drabužių kokybei. Bet jo galima išvengti. Šiuolaikiškos skalbyklės veikia pakankamai švelniai, kad išskalbtų daugumą Jūsų drabužių, tinkamų „tik chemiškai valyti“, be jokių cheminių medžiagų. Įskaitant AEG „Woolmark“ patvirtintas skalbykles-džiovykles. Jose galima saugiai plauti ir džiovinti drabužius daug žemesnėje temperatūroje, taip pat ir tik rankomis skalbti skirtus gaminius.

„ÖKOKombi Plus“

Pirmosios rinkoje skalbyklės-džiovyklės, kurioms suteiktas „Woolmark Blue“ ženklas

Priežiūros etiketė „Woolmark Blue“

Naudingumo koeficientas prilygsta eksploatacinėms savybėms

Taupykite erdvę, laiką ir energiją, naudodami „ÖKOKombi Plus“. Joje naudojama naujausia skalbimo ir džiovinimo technologija, todėl galite skalbti ir džiovinti netgi plonų audinių gaminius, pavyzdžiui, iš vilnos. Be to, šis prietaisas sunaudoja iki 40 % mažiau energijos ir vandens, nei analogiški gaminiai. Jūsų drabužiais visada bus pasirūpinta geriausiai.

„Adidas“ sumanių drabužių laboratorija su manekenu

Ar įdomu, kas bus toliau?

„The Next Black“ – tai mūsų dokumentinis filmas apie tai, ko galima tikėtis ateityje. Mes pažiūrėjome į savo krištolinį rutulį, kad sužinotume, kokie bus skalbinių priežiūros poreikiai rytoj. Mes bendradarbiavome su dizaineriais ir pirmaujančiais mados kūrėjais, pavyzdžiui, „adidas“ ir „Patagonia“, kad tai sužinotume. Kviečiame Jus susipažinti su drabužių ateitimi ir būsima priežiūra.

Dabar žinote, kaip geriausiai pasirūpinti savo drabužiais. Jūsų mėgstamiausi drabužiai nusipelnė geriausios priežiūros, nes jie – tai ne vien siūlai ir plaušeliai. Jie turi savo istorijas. Jūsų istoriją. Skalbdami ir džiovindami juos moderniais skalbimo prietaisais, Jūs rūpinatės savo drabužiais ir aplinka.