„The Next Black“

„Ateities juoda“

Naujos technologijos, tvarumo problemos ir naujoviškas mąstymas keičia mūsų drabužius. Dokumentiniame filme „Ateities juoda“ (angl. „The Next Black“) pristatomi dizaineriai, inovatoriai ir lyderiai, formuojantys drabužių ateitį. Tai nėra filmas apie naujoves, bet apie tai, kas bus toliau.

Kas yra „Ateities juoda“?

Ateities juoda yra dokumentinis filmas, kuris sujungė dizainerius, inovatorius ir lyderius iš viso pasaulio atvirai diskusijai apie drabužius. Siekiama apžvelgti ne tik tai, ką mes dėvime, tačiau ir kaip gaminame drabužius, kaip mes palaikome ryšį su jai ir kaip jais rūpinamės. Kiekvienas ekspertas, su kuriuo mes bendravome, turi savo, naują požiūrį į drabužių pramonės ateitį – ir visi jie stengiasi pateikti savo viziją.  

Kodėl Ateities juoda"?

„Ateities juoda“ siekia pagilinti mūsų supratimą apie tai, ką žmonės dėvi ir kaip plauna drabužius – dabar ir ateityje. Mes apžvelgėme, kaip besivystančios tekstilės technologijos daro poveikį drabužių gamybai, taip pat, kaip vis didesnis dėmesys aplinkos apsaugai keičia mūsų skalbimo įpročius.  

Procesas iš arčiau

Sužinokite daugiau, kaip drabužiai gaminami, kad padėtų mums protingiau pasirinkti ką vilkėti. 

Susipažinkite su pirmeiviais

 • adidas

  Adidas” pakylėja sportininkų rezultatų stebėjimą į naują lygį, perkeldami naujausias technologijas tiesiai į sportinę aprangą. 

 • BioCouture

  BioCouture” yra pirmoji biodizaino konsultavimo bendrovė, kuri dirba su drabužių gamyba be kenksmingų medžiagų. 

 • Patagonia

  Patagonia” teikia tvarių praktikų patarimus, skatindama atsakingą vartojimą ir perdirbimą drabužių pramonėje. 

 • Studio XO

  Studio XO formuoja drabužių pramonės ateitį, kurdama drabužius, kurie keičia formą, sukirpimą ir spalvą, priklausomai nuo dėvėtojo pageidavimų. 

 • Yeh Group

  Yeh Group“ yra pirmaujanti inovacijų bendrovė, kuri padeda sumažinti žalą aplinkai, audinių dažymo procese naudojant mažiau vandens. 

 • Kodėl mums rūpi?

  Inovacijos yra mūsų DNR. Stengdamiesi būti vienu žingsniu priekyje, mes rūpinamės ateities drabužių priežiūra. 

Žiūrėti „Ateities juoda“

Mada praeina, bet stilius lieka. „Ateities juoda“ – tai dokumentinis filmas, kuriame prieštaraujama drabužių ir jų gamybos koncepcijai. Susipažinkite su dizaineriais, inovatoriais ir lyderiais, formuojančiais mūsų ateities drabužius.

Drabužių ateitis šiandien

Mums rūpi, kas bus toliau, nes norime suprasti ateities poreikius. AEG pristatė pirmąją automatinę skalbyklę ir išrado technologiją, dėl kurios šiuolaikinės džiovyklės efektyviai naudoja energiją. Mūsų įsipareigojimas siekia ne tik gaminius, bet ir iniciatyvą „Rūpinkimės daugiau“, kuri padeda geriausiai panaudoti dėvimus drabužius.

Tvarumas: išsaugojimas to, ką turime

Norėdami pagerinti tvarų vartojimą ir gamybą, turime suprasti visą drabužio gyvavimo ciklą. Filme „The Next Black“ nagrinėjamas gamybos proceso poveikis aplinkai, nuo medžiagų auginimo iki jų dažymo, plovimo ir gabenimo. Jame taip pat pasakojama, kiek drabužių mes perkame.

Mes turėjome poveikio daugeliui žmonių, kad jie permąstytų savo požiūrį į drabužius

Rick Ridgeway

Aplinkosaugos iniciatyvų viceprezidentas, „Patagonia“

Santykių permąstymas

Tvarumo siekimas reiškia ne tik savo norų paisymą. Rick Ridgeway mano, kad geriausia, ką mes galime padaryti dėl savo planetos, tai pirkti tik tai, ko mums reikia. Jis ragina vartotojus pirkti pagal poreikius, o ne norus, ir sumažinti pirkinių kiekį, ką galima pataisyti, naudoti pakartotinai ir perdirbti.

Mūsų poveikio valdymas

„Patagonia“ tiki atsakingu elgesiu, gyvenimu pagal savo lėšas ir norėtų palikti planetą tokią, kurioje norėtume gyventi

Mums reikia spalvų..., bet manau, kad jas naudosime skirtingais būdais

Sophie Mather

„Yeh Group“

David Yeh, „Yeh Group“ bendraturtis

Vietinių išteklių saugojimas

Tekstilės gamybos sektorius daro didelį spaudimą vandens tiekimui pasauliniu mastu ir dėl į aplinką išmetamų kenksmingų teršalų kelia grėsmę vietiniams švaraus vandens ištekliams. „Yeh Group“ kovoja technologija „DryDye™“, tekstilei dažyti naudodama skystą anglies dioksidą, todėl nereikia vandens ir cheminių medžiagų.

„Yeh Group“ gamyklos darbininkai atlieka „DryDye“ procesą
Mažėjantis vandens švaistymas

Pradėjusi naudoti šį naują bevandenį dažymo procesą, „Yeh Group“, kurios bendraturtis yra David Yeh, sutaupys milijonus litrų gėlo vandens, naudojamo audinių dažymui.

Įdomus metodas

„BioCouture“ įkūrėja Suzanne Lee maišo žaliąją arbatą, cukrų, bakterijas ir mieles, kad užaugintų taip vadinamą „augalinę odą“.

Užsiauginkite drabužius

Įsivaizduokite, kad galite užsiauginti naujus drabužius. „BioCouture“ tiria, kaip organizmai, pavyzdžiui, bakterijos, mielės, grybeliai ir dumbliai galėtų būti panaudoti audinių gamybai. Rezultatas būtų visiškai natūralus, 100 % kompostuojamas gaminys. Jį galima džiovinti, kirpti ir siūti drabužius. Be to, jis pagaminamas nesukuriant teršiančių atliekų – tikrai tvari mados pramonės ateitis.

Išliekantis stilius

Išmokti pasirūpinti savo drabužiais yra svarbus žingsnis įsisavinant darnesnę elgseną. Ar žinojote, kad drabužių naudojimo trukmės pailginimas devyniais mėnesiais gali sumažinti Jūsų anglies dioksido ir vandens sąnaudų pėdsakus iki 30 %? Mes ėmėmės veiksmų, kad padėtume Jums geriau prižiūrėti netgi gležniausius šilko, vilnos ir lauko drabužius.

Žiūrėti „The Next Black“

Dėl „greitos mados“ tendencijos tekstilės vartojimas padidėjo 47 proc. per 10 metų nuo tūkstantmečio pradžios. Bet kiek dėl to nukenčia aplinka? Susipažinkite su dizaineriais, inovatoriais ir lyderiais, kurie skatina drabužių naujoves ir elgseną, formuojančią, ką mes dėvėsime ir kaip mes dėvėsime ateityje.

Pasirūpinkite savo vilnoniu megztiniu, naudodami AEG programėlę

Tik natūralūs

Rūpinimasis, kaip drabužiai yra gaminami, paverčia juos investicija į ateitį, o ne išmetamu malonumu. Tai turi ženklų poveikį mūsų pirkimo sprendimams ir požiūriui į drabužių priežiūrą. Mūsų programėlėje „My AEG“ yra patarimų apie geriausius priežiūros metodus plonų, natūralių audinių ir specialiems drabužiams.

Technologija: drabužių ateitis

Technologija greitai pakeis tai, ką mes šiandien dėvime. Pradedant sportiniais drabužiais, sekančiais organizmą, ir baigiant mada, užimančia erdvę, kurioje susiduria mokslas, menas ir žmogaus kūniškumas. Visame pasaulyje inovatoriai siekia, kad technologijos taptų sudėtine mūsų dėvimų drabužių dalimi.

Vieną dieną mes ant savo kūnų nešiosime kompiuterį

Nancy Tilbury

„Studio XO“

Futuristinė mada

„Studio XO“ projektuoja efektus, pavyzdžiui, šviesas ir burbulų įtaisus

Naujausių technologijų drabužiai

Kai galvojame apie dėvėjimosi technologijas, dažnai turime galvoje laikrodžius ar panašius nešiojamus daiktus. Tik ne Nancy Tilbury. Jos naujoviški „Studio XO“ modeliai papuošė kai kuriuos populiarius pasaulio artistus, tame tarpe „Black Eyed Peas“. Lady Gaga taip pat pastebėjo „Studio XO“ ir dabar ji yra jos kūrybinių technologijų įmonės „TechHaus“ dalis.

Mada, kurią kontroliuojate

„Studio XO“ siekia sumažinti drabužių kiekį mūsų spintose, kurdama galimybes ateities drabužiams keisti formą, kirpimą ir spalvą pagal mūsų norus ir mėgstamas tendencijas. Galbūt mes netgi galėsime užsisakyti madas skaitmeniniu būdu ir kurti grojaraščius mūsų kūnams taip pat, kaip tai darome skaitmeninėse pramogų platformose.

Greičiau anksčiau, o ne vėliau matysite vis daugiau jutiklių drabužiuose

Matt Hymer

„adidas“

Pagaminta efektyviam naudojimui

Nuo 2010 metų „adidas“ naujovių laboratorija stengiasi atrasti būdų, kaip integruoti technologijas į sportinius drabužius. Tyrimų rezultatas – sistema „MiCoach Team Elite“, kurią dabar išbando pasaulinio lygio komandos, t. y. „AC Milan“, „Chelsea FC“ ir „New Zealand All Blacks“, kad galėtų sekti duomenis realiu laiku.

Renkitės sumaniau

Įsivaizduokite, kad dėvite drabužius, kurie yra tokie pat išmanūs, kaip ir nešiojami prietaisai. Sistema „MiCoach“ turi įaustą audinio laidą į orui pralaidų pagrindinį drabužio sluoksnį, kuris stebi žaidėjų kūno aktyvumą. Šiame laide esantys maži jutikliai prisijungia prie sistemos jungties arba ląstelės. Šie išmatuoja širdies susitraukimų dažnį, galią, greitį, spartėjimą ir padėtį lauke treniruotės metu.

Greitas atsakas

„MiCoach“ suteikia treneriams galimybę sekti žaidėjų veiklą naudojant patogią programėlę

Žiūrėti „The Next Black“

Susipažinkite su dizaineriais, inovatoriais ir lyderiais, kurie prieštarauja ne tik drabužių gamybos procesui, bet ir metodams, kaip mes rūpinamės drabužiais juos įsigiję. „The Next Black“– tai ne filmas apie naujoves, bet apie tai, kas bus toliau.