Salotos su vištiena
Salotos su vištiena

Salotos su vištiena
pagal Marko Schatzkerio receptą 

INGREDIENTAI


Keptai vištienai
Laisvėje augintų vištų mėsa*, lašiniai, druska ir pipirai, miltai

Salotoms
Bet kokios salotos (kuo tamsesnės, tuo skaniau, todėl patartina nenaudoti „Iceberg“ salotų), raudonasis svogūnas, pomidorai, šviežių žolelių (krapai, petražolės, čiobreliai, kalendra, raudonėliai ir t. t.), druska ir pipirai, pasirinktinai šalto spaudimo aliejaus, citrinų sulčių arba acto 

Kepta vištiena
Supjaustykite vištieną į dalis. Atskirkite kulšeles ir krūtinėlę. Apibarstykite druska ir pipirais ir palikite bent valandai įsigerti.

Apvoliokite vištieną miltuose, į kuriuos įdėjote šiek tiek druskos ir pipirų. 

Į gilią keptuvę supilkite aliejų, kad jis uždengtų dugną.  Tinka ir augalinis aliejus, tačiau jei turite taukų  daug geriau. Įdėkite vištiena ir ją kepkite, kol kiekvienas gabaliukas bus traškus ir gardus. Tada sumažinkite ugnį, įpilkite 1-2 šaukštus karšto vandens ir uždėkite sandariai dangtį ant keptuvės. Dabar vištiena gaminsis garuose 20 minučių. Tai yra svarbu ruošiant kulšeles, kurios yra kietesnės nei kita vištienos mėsa.  Po to vėl padidinkite kaitrą ir apkepkite vištieną.  

Įdėkite ir palaikykite lėkštėje mažiausiai 10 minučių prieš pateikdami. Įsitikinkite, ar užtenka prieskonių. 

Salotos
Nuplaukite ir išdžiovinkite salotas. Apjaukite vieną arba du labai plonus svogūno griežinėlius. Susmulkinkite pasirinktas žoleles. 

Sudėkite viską į salotoms skirtą indą. Atskirkite svogūno žiedus, kiekvieną jų perpjaukite per pusę. Viską pabarstykite druska ir pipirais ir apliekite pasirinktu šalto spaudimo aliejumi bei citrinų sultimis arba actu. 

* Laisvėje augintos vištos nuo augintų pramoniniu būdu skiriasi dviem požymiais.  Pirmiausia, prieš Antrąjį pasaulinį kartą vištos buvo auginamos lauke, kur jos turėjo galimybę ganytis pievelėse, o per šaltąjį periodą  joms buvo duodami pašarai, šienas ir t. t.  Grūdai buvo dalis pašarų, tačiau tik dalis. Antra, tokios vištos auginamos tris kartus ilgiau nei pramoniniu būdu.  „Višta kepimui“ yra etapas po broilerio, tačiau prieš kepsnį. Prieš 60 metų, vištos, skirtos kepimui, buvo 12 savaičių ir svėrė 1,1-14 kg. Taigi klasikinė kepta vištiena turi būti pagaminta iš  lėčiau augančios vištos, kuri auginama ant žolės. Jei jūs bandysite šitą receptą su pramoniniu būdu užauginta vištiena, tuomet bus ne tas skonis. Tokios vištos mėsa yra per minkšta. 

Skaitykite daugiau

ApieMarką Schatzkerį

Markas Schatzkeris yra knygos „Dorito efektas“ (angl. „The Dorito Effect“),  kuri nagrinėja dirbtinius skonius ir Amerikos sveikatos krizę, autorius. Kai kurie jį vadina „skonių detektyvu“, nes jis atskleidžia ryšį tarp skonio ir mitybos. Jis taip pat yra radijo apžvalgininkas „Canadian Broadcasting Corporation“, gyvena Toronte kartu su žmona ir trimis vaikais. 

 • Ramiojo vandenyno regiono Cezario salotos

  pagal Catalina Velez receptą

 • Bouillabaisse

  Klasikinė prancūziška sriuba iš jūros gėrybių. Pankoliai suteikia aništo užuominą, o  šafranas – auksinę spalvą.  

   

 • Moules Marinières

  Patiekalas, kuris atrodo nuostabiai ir kurį paprasta pagaminti – nerasite nieko geriau, nei siūlo klasikinė prancūzų virtuvė.