Šiame tinklalapyje naudojami slapukai. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų tvarkymo nuostatų, Jūs sutinkate, su slapukų naudojimu.

Norėdami sužinoti daugiau, susipažinkite su mūsų slapukų naudojimo politika.

AEG paveldas

AEG filosofija

Šiandien tai gali atrodyti neįtikėtinas dalykas, tačiau buvo laikai, kad meniniai nuopelnai ir estetinis jausmas daugiausia buvo laikomi nereikalingais pramoninei gamybai dalykais. Kalbant apie masiškai gaminamas prekes, buvo labai mažai formos ir funkcijos harmonijos. Bent taip buvo iki 1907 m., kai AEG architektą vizionierių iš Vokietijos paskyrė meno konsultantu.

Profesorius Peter Behrens buvo renesanso žmogus tikrąją to žodžio prasme. Jis be vargo nuolat keitė kelias disciplinas: tapybą, grafikos dizainą, architektūrą ir baldų dizainą. Atvykęs į AEG jis pasirinko paprastą, tačiau veiksmingą dizaino filosofiją, kuri tapo ilgalaikiu mūsų įmonės ir jos gaminių skiriamuoju ženklu.

Kiekviena mūsų nauja gaminių dizaino karta buvo kuriama remiantis ilgos istorijos faktais ir patirtimi.

1907 m. Peter Behrens išleido knygą „Menas technologijoje“, kuri yra „tobulos formos ir funkcijos“ pagrindas. Jis buvo pakviestas į AEG, kad taptų pirmuoju pramoniniu dizaineriu, o į jo biurą buvo įdarbinti tokie žymūs stilistai, kaip Mies van der Rohe ir Le Corbusier.

Behrens dirbo kartu su kai kuriomis modernizmo įžymybėmis, įskaitant Bauhaus mokyklos steigėją Walter Gropius, ir buvo jų įkvėpėjas. Vėlesniais metais, po 1914 m., dizaineriai Wilhelm Kreis ir Hans Krebs taip pat dirbo Behrens vadovaujamais AEG vidaus konsultantais.

1953 m. Frankfurte Peter Sieber įsteigė pirmąjį AEG vidaus dizaino biurą. Jo pasekėjais buvo Eberhard Fuchs ir Hans Werner Friedlaender, kurie sėkmingai toliau palaikė AEG dizaino kokybę.

Šiandien mus supa stiprūs ir lengvai atpažįstami prekiniai ženklai. Taip buvo ne visada.

Būtent Behrens kūrybingumo dėka buvo įtvirtinta „korporacinio identiteto“ koncepcija. Gaminių dizainas buvo tik pradžia. Vėliau Behrens įsitvirtins ir įtvirtins savo dizaino požiūrį visoje mūsų korporacinėje kultūroje. Dirbdamas AEG jis buvo pirmasis asmuo, kūręs nuoseklaus ir suvienodinto dizaino logotipus, reklaminę medžiagą ir įmonės leidinius. Jis sukūrė gamyklas, kurios buvo pritaikytos individualiems AEG ir jos darbuotojų poreikiams; jis sukūrė ne tik įmonės logotipą, bet ir visą įmonės identitetą, įskaitant daugybę reklamos kampanijų. Taigi, korporacinis dizainas pamažu tapo pagrindiniu pramonės įmonės ir jos prekinių ženklų filosofijos elementu.

Esminės permainos, kurioms AEG įtakos turėjo Behrens, ir viso Vokietijos pramoninio dizaino koncepcija buvo grindžiamos supratimu, kad buitinius prietaisus reikia kurti atsižvelgiant tiek į estetiką, tiek į konkrečią objekto funkciją. Jis funkcionalių objektų formą pakeitė, kad ji šiandien vis dar įžiūrima – naujoviškose geriausių AEG dizainerių sukurtose koncepcijose.

XXI amžiaus gaminius projektuojame įkvėpti iškilios Vokietijos ir AEG istorijos asmenybės: Peter Behrens, pramoninio dizaino kūrėjo ir šiandieninės AEG dizaino grupės dvasinio pradininko.

Profesorius Peter Behrens
1868-1940

Behrens buvo ne tik Vokietijos pramoninio dizaino pradininkas – jis taip pat buvo korporacinio identiteto kūrėjas.


Peter Behrens

2009


Daugiau nei 100 mūsų išgyventų įkvėpimo metų. Kitas 100 metų dar tik prasideda!


Peter Behrens

1958

Atsiranda pirmoji visiškai automatinė skalbyklė – LAVAMAT.

Peter Behrens

1976

AEG į rinką pateikia pirmąją visiškai elektroninę orkaitę.

Peter Behrens

1994

Nors AEG LCD technologiją panaudojo dar 1970 m., tai buvo mūsų pirmieji lauko prietaisai, skirti LCD informacinėms sistemoms, naudojamoms geležinkelio stotyse, oro uostuose ir autobusuose.

Susisiekite su mumis

Jeigu turite kokių nors klausimų apie mūsų gaminius arba AEG ženklą, nedvejodami kreipkitės į mus. Spustelkite toliau esančią nuorodą, kad gautumėte kontaktinius duomenis.

Atidaryti dabar

Techninė priežiūra ir pagalba

Reikia pagalbos? Spustelėkite čia, kad gautumėte daugiau informacijos.

Atidaryti dabar

Ar pasirengę patys apsilankyti AEG?

Būstinė:

UAB "Electrolux"
Ozo g, 10a
Vilnius
LT-08200

Apsilankykite „Electrolux“ tinklalapyje
Raskite savo puikų AEG prietaisą
/Global/DummyContent/Images/ugnar2.jpg

Savybės, kurios jums yra svarbios.
Jūsų bendrasis AEG sprendimas.

Sužinokite daugiau
Neseniai domėtasi šiais gaminiais ()
 
 
Uždaryti
 

Pasirinkite, kur dalytis šiuo

Uždaryti